Darbo stažo užskaitymas

Darbo stažo užskaitymas

Sveiki,

džiaugiuosi, kad domitės individualios veiklos legalizavimu. Kviečiu susipažinti kaip skaičiuojasi mūsų darbo stažas.

Svarbu prisiminti, kad individuali veikla išsiskaido į individualią veiklą pagal pažymą ir individualią veiklą pagal verslo liudijimą. Pagal tai kurią individualios veiklos kryptį pasirinksime priklausys skirtingai skaičiuojamas darbo stažas.

Verslo liudijimas – viena iš paprasčiausių veiklų legalizavimo formų, kurioje mokesčius mokame pasirinktinai nuo dienų skaičiaus paskaičiuotai nuo minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA). Su verslo liudijimu mes turime tik vieną socialinę garantiją – pensiją, o tam, kad ją gautume – turime surinkti būtinąjį darbo stažą.

Darbo stažas užsiskaitys priklausomai nuo tai kiek būsime išsipirkę verslo liudijimo veiklos dienų.

Jeigu išsiperkame visas mėnesio dienas – įskaitomas 1 mėnesio stažas;

Jeigu išsiperkame trumpesniam laikotarpiui nei mėnesis – įskaitoma proporcingai mažesnė stažo dalis.

Dirbantiems su individualios veiklos pažyma – svarbu prisiminti, kad mokesčius mokame nuo iš klientų gautų pajamų atėmus patirtas išlaidas. Dėl šios priežasties darbo stažas skaičiuosis proporcingai pagal mūsų mokamus mokesčius:;

Darbo stažas skaičiuojasi pagal valstybinio socialinio draudimo (VSD) mokesčio mokėjimą ir jis mokamas nuo 90% apmokestinamųjų individualios veiklos pajamų*

Norintys gauti 1 metų darbo stažą –90% apmokestinamųjų pajamų suma turi siekti 12 MMA (MMA 840 eur x 12 = 10 080 eur) kad mums priklausytų 1 metų darbo stažas.

Deklaravus mažesnes 90 proc. apmokestinamąsias pajamas nei 12 MMA – bus proporcingai paskaičiuotas mažesnis darbo stažas.

Svarbu:

Darbo stažas skaičiuojasi iš visų mūsų vykdomų veiklų (pvz:. darbo sutartis ir individuali veikla)

Daugiau nei 1 metų darbo stažo gauti negalime;

*Būtinasis stažas senatvės pensijai 2023 m. yra 33 metai ir kasmet didinamas po pusę metų, kol 2027 m. pasieks 35 metus.

*Pajamos – išlaidos = apmokestinamosios pajamos.